İLETİŞİM

Özel Muayenehane

Güzelyurt Mah. 7.Cad. Delta Plaza B2 Blok D:15 Kat 7 Beylikdüzü /İstanbul (Bauhaus Yanı)

0 (532) 050 89 30

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma

Belirtilmemiş

Cumartesi

Belirtilmemiş

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

ÖZ GEÇMİŞ

Irmak Dedecan, İstanbul’da doğmuştur. Lise eğitimini Pertevniyal Anadolu Lisesi’nde tamamladıktan sonra Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nü bitirmiştir. Lisans eğitimi süresince Prof.Dr.  Falih Köksal’ın yönetiminde Öğrenme Laboratuarı'nda çalışmıştır. Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde Ergen Psikiyatri Servisi'nde staj yapmıştır. Okan Üniversitesi'nde Sağlık Odaklı Klinik Psikoloji Yüksek Lisansını; Kronik Böbrek Yetmezliği olan hastalarla çalışarak yazdığı “Çok Boyutlu Sağlık Denetim Odağı Ölçeği C Formu: Türkiye Geçerlik-Güvenirlik Çalışması” adlı teziyle bitirmiştir.

Hemodiyaliz hasta grubuyla yürüttüğü çalışmaların yanısıra, bir obezite merkezinde psikodestek çalışmaları, 0-5 yaş arası nörogelişim takibi odaklı anne eğitimi çalışmaları  yürütmüştür. 

Aldığı eğitimler arasında  Gottman Çift Terapisi I.Düzey, Cinsel Terapi, Hastalık Sürecinde Kayıp ve Kazançlar, Boşanma Süreciyle Başa Çıkma, Bilişsel Davranışçı Terapi, Anksiyete ve Duygudurum Bozuklukları Tanı Koyma Becerileri yer almaktadır.

Kurucu üyesi olduğu Cinsel Sağlık Eğitim Araştırma ve Tedavi Derneği (CİSEATED) bünyesinde halen yürütülmekte olan "Türk Kadınlarında Cinsel Sağlık ve Farkındalık" konulu bilimsel çalışmada yer almaktadır. Ayrıca, Eylül 2014’te gerçekleşen Uluslararası Anadolu Cinsel Sağlık Kongresi Kurucu ve Bilimsel Komitesi'nde yer almakta ve eşzamanlı gerçekleşen Uluslararası Cinsel Sağlık Festivali çalışmalarında aktif rol oynamaktadır.

Çalışma alanları arasında, cinsel sağlık- bilgilendirme, cinsel işlev bozuklukları, ilişki yönetimi çift ve aile terapisi, stresle başa çıkma, öfke yönetimi, etkili iletişim, kilo yönetimi ile ilgili psikodestek sağlanması , kronik hastalıklarla başa çıkma / hastalık yönetimi ve aile ilişkileri bulunmaktadır.