Denizli Devlet Hastanesi

Devlet Hastanesi , DenizliDenizli Devlet Hastanesi, Murat Dede Mah., Şehit Albay Karaoğlanoğlu Cad. No:1 Merkezefendi / Denizli

1955 yılında mevcut Memleket Hastanesi, Devlet Hastanesi haline çevrilmiştir.Yönetimi Özel İdare ve Belediye bütçelerinden ayrılıp, ge ...
Devamı

Kurum Hakkında Yorum Yap

Henüz hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın...

Yorum Yazarken…

Şikayet edici, suçlayıcı ve hakaret içerikli ifadeler kullanmayınız.

Başka uzmanları kötüleyip kıyaslamalar yapmayınız.

Özel bilgiler paylaşmayınız.

Bu alandan uzmana soru sormayınız. Soru sormak için Soru Sor butonunu kullanınız.

Hastane Hakkında

1955 yılında mevcut Memleket Hastanesi, Devlet Hastanesi haline çevrilmiştir.Yönetimi Özel İdare ve Belediye bütçelerinden ayrılıp, genel bütçeye devredilmiş, ayrıca Hastanenin yatak kapasitesi 250’ye ulaşmıştır.

Bu haliyle Devlet hastanesinin, Dahiliye, Bakteriyoloji, Göz, Genel Cerrahi, KBB, Çocuk, Röntgen olmak üzere 7 adet servisi mevcuttu. 14 uzman, 1 pratisyen başhekim yardımcısı, 3 hemşire, 14 hemşire yardımcısı, 9 hizmetli, 1 döner sermaye uzmanı, 1 veznedar görevli bulunuyordu. Halen kullanılmakta olan hastanenin inşaatı, merhum Adnan Menderes’in başbakanlığı döneminde, Belediye Başkanı Turhan Bahadır’ın gayretleriyle, istimlak çalışmalarının tamamlanması sonucu 1950 yılında başlatılmıştır.

İnşaatın temeli 1950 yılında Adnan Menderes tarafından atılmış, fakat açılışı, ancak 1972 yılında dönemin Sağlık ve Sosyal Yardım Bakanı Kemal Demir tarafından gerçekleştirilebilmiştir. İnşaat 200 yataklı planlandığı halde ne yazık ki, aynı binaya 400 yatak yerleştirilmiştir. 1983 yılında Kadın Doğum Binası 125 yataklı olarak ilave edilmiş ayrıca Göğüs ve Kalp Damar Cerrahisi kliniği devreye girmiştir.

Hastane Yaptırma ve Yaşatma Derneği tarafından 7 kat olarak planlanan “Yeni Bina” inşaatı 1988 yılında başlamış, 1993 yılında bodrum ve zemin katında röntgen, hemodiyaliz ve diş ünitesi olarak hizmete girmiştir. “Yeni Bina”nın tamamlanarak son halini alması ve 5 katıyla beraber hizmete girmesi ancak 2000 yılında mümkün olabilmiştir. Şu anda Kalp Merkezi adıyla hizmet gören pembe binanın inşaatına 2004 temmuz ayında başlamış, 2006 temmuz ayında bitirilmiştir. Tamamına yakını hayırseverlerin eseridir.

SSK hastanelerinin Sağlık Bakanlığı’na devri sonucu Denizli SSK Bölge Hastanesinin binaları, Denizli Devlet hastanesine 2005 yılında devredilmiştir. Buradaki poliklinikler restore edilerek yeniden hizmete sokulmuştur.( Ağustos 2006) Buradaki “ana bina” ve Pamukkale Üniversitesi’nden devralınan “Yüksek okul” binası da gerekli tadilatlar yapılıp, 2007 yılından sonra, Denizli Devlet Hastanesi’ nin binaları olarak hizmete girmiştir.