Filtreleme

uzman bul

soru SOR

Sağlıkla ilgili bir sorunuz mu var? Hemen şimdi uzmanına sorun...

hastalık bulucu


Hastalıklar vücudun çeşitli bölümlerinde bazı belirti ya da bulgulara neden olabilir.

Şikayetinizin olduğu vücut bölümünü seçerek bu duruma neden olabilecek muhtemel hastalıkları öğrenebilirsiniz...

Ağız-Diş-Çene Cerrahisi

Ağız yumuşak ve sert dokulardan oluşan bir organdır. Yanak, damak, dil ,dudak ve kaslar ağızdaki yumuşak dokulardır. Dişler ve çene kemikleri ise ağızda bulunan sert dokulardır.

Ağız-Diş-Çene cerrahisi; ağız içerisinde bulunan hem yumuşak hem de sert dokularda meydana gelen kist ya da tümör gibi hastalıkların tedavilerinin yanında diş ve çene kırıkları, gömük  kalmış dişlerin çıkartılması, diş protezi yapımına yardımcı olmak amacıyla yapılan düzeltmeler ile uğraşan bir anabilim dalıdır. Yine çene ve yüz bölgesindeki ağrılar, çene eklemi hastalıkları, tükürük bezinde görülen hastalıklar, çene ve yüz bölgesinde meydana gelen yaralanmalar ve şekil bozukluklarının düzeltilmesi de bu bölümün çalışma alanı içindedir. Ayrıca bazı sistemik hastalıkların ağız içinde neden olduğu rahatsızlıkların tanı ve tedavisi de bu bölüm tarafından yapılmaktadır.

Ağız-Diş-Çene cerrahisi, diş hekimliğinin bir üst uzmanlık alanıdır. Beş yıllık diş hekimliği eğitiminden sonra, beş yıllık ağız ve çene cerrahisi uzmanlığı ihtisası gören diş hekimleri, ağız-diş-çene cerrahisi uzmanı olmaya hak kazanırlar. Aşağıdaki listede  bulunduğunuz bölgedeki ağız-diş-çene cerrahisi uzmanlarını bulabilirsiniz.
İlgili Bağlantılar

‘’Ağız-Diş-Çene Cerrahisi’’ Uzmanları

‘’Ağız-Diş-Çene Cerrahisi’’ Bölümünün Bulunduğu Hastaneler ve Klinikler

İzmir Web Tasarım