Doç. Dr. Nevzat Selim Gökay

Ortopedi ve Travmatoloji , istanbulİletişim

Orthoclinics


Aşık Veysel Mahallesi, Atatürk Bulvarı No:4 Kat:4, Bahçeşehir / İstanbul

Doktorlar Merkezi


Harbiye Mahallesi, Abdi İpekçi Cad. Reasürans Han 1, No:57, 34367, Nişantaşı,Şişli / İstanbul

Cevapladığı Sorular

B. Sordu,

Yürüme Bozukluğu

Benim oğlum 20 aylık. Şimdiye kadar bir sıkıntı yoktu yürümesinde. Ama çok düşüyordu ama yana değil yüzüstü. Birkaç gündür sağ ayağı dışa dönük şekilde topallayarak yürüyor. Sebebi ne olabilir

Doç. Dr. Nevzat Selim Gökay

Ortopedi ve Travmatoloji
05.01.2016 16:43

Çocukluk çağında en sık rastlanan aksama sebebi görülmeyen travmalardır. Eğer eşlik eden belirgin bir şişlik veya morarma varsa mutlaka bir Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanına müracaat etmenizi öneririm. Aksi takdirde bir süre takip edilebilir. Eğer aksama uzun sürerse veya eşlik eden bir kas zaafiyeti varsa durum daha ciddi olabilir. En kısa zamanda bir Çocuk doktoruna gidebilirsiniz. 

Makaleler

Uzmanın Henüz Yayınlanmış Bir Makalesi Bulunmamaktadır.

Videolar

Uzmanın Henüz Yayınlanmış Bir Videosu Bulunmamaktadır.

Öz Geçmiş

11. Şubat 1977 tarihinde İstanbul’da doğdu. 1994 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde başlamış olduğu Lisans eğitimini 2000 yılında başarı ile tamamladı. 2001 ile 2005 yılları arasında, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı’nda Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanlık eğitimini aldı. 2005-2006 yılları arasında Sarıkamış Asker Hastanesi’nde Yedek Subay olarak görev yaptı. 2006-2008 yılları arasında ülkemizde Artroskopik Cerrahinin ve Spor Travmatolojisinin öncülerinden olan Prof. Dr. Burhan Uslu ve Eklem Protezi Cerrahisinin önemli isimlerinden Prof. Dr. Fahri Erdoğan’ın yanında mezuniyet sonrasında üst eğitimini tamamladı. 2008 yılında Hannover Üniversitesi, Annastift Ortopedi ve Travmatoloji Kliniği’nde fellowship programında çalıştı. 2008 yılında Namık Kemal Üniversitesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı’nda Yardımcı Doçent kadrosunda Öğretim Üyesi olarak çalışmaya başladı. 2008-2010 yılları arasında Namık Kemal Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde Başhekim Yardımcılığı, 2012-2013 yılları arasında da Namık Kemal Üniversitesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı Başkanlığı gibi idari görevleri yürüttü. Gerek ihtisas süresi boyunca gerekse ihtisası sonrasında çok sayıda bilimsel çalışmalarda araştırmacı olarak yer aldı. Bu çalışmalarla çeşitli toplantılarda ödüllere layık görüldü. 2013 yılında Doçent ünvanı aldı. Aynı yıl içerisinde, Avrupa Ortopedi ve Travmatoloji Derneği (EFORT- European Federation of National Associations of Orthopaedics and Traumatology) tarafından düzenlenen ve Ortopedi ve Travmatoloji Eğitiminin değerlendirilmesi alanında Avrupa’da en önemli görülen sınav olan Avrupa Ortopedi ve Travmatoloji Board Sınavını da (EBOT-European Board of Orthopaedics and Traumatology) başarı ile geçerek eğitiminin akredite edilmesini sağladı. 2014 yılı Ocak ayında itibaren, İstanbul Esenyurt Üniversitesi Ameliyathane Hizmetleri Bölüm Başkanı olarak akademik hayatına devam etmektedir. Aynı zamanda Özel Esencan Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Bölümü’nde de klinik çalışmalarını sürdürmektedir. Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği (TOTBİD), Türk Spor Yaralanmaları ve Diz Cerrahisi Derneği (TUSYAD) ve International Cartilage Repair Society (ICRS) gibi çeşitli ulusal ve uluslararası bilimsel derneklere üyedir. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

Aldığı Ödüller

The coracoacromial ligamament: The morphology and relation with rotator cuff pathology. 3. Derviş MANİZADE günleri 3.’lük ödülü 19-20 Kasım 2004. Kesmezacar H, Akgun I, Ogut T, Gokay S, Uzun I.

[Treatment of intertrochanteric femur fractures in elderly patients: internal fixation or hemiarthroplasty]. Akif Şakir Şakar 2006 bilimsel toplantısı 2.lik ödülü. Kesmezacar H, Ogut T, Bilgili MG, Gokay S, Tenekecioglu Y.

Masif Retrakte Rotator Manşet Yırtıklarında Fizik Tedavinin Yeri. 7. Omuz Dirsek Cerrahisi Kongresi Poster Bildiri Birincilik Ödülü 2012. Tonbul M, Gökay NS, Güzelant AY, Sarıfakıoğlu AB, Gönen KB, Özbaydar MU, Gökçe A.

Primer Kondrosit Kültürlerinde, siRNA Plazmidi Transfeksiyonun Zamanlaması Ne Olmalı? Ortopedi ve Travmatoloji İstanbul Buluşması 2.’lik ödülü 1 Haziran 2012. Gökçe A, Yılmaz İ, Gökay NS, Bircan R, Ulusam A.

Kıkırdak Hasar Mekanizmasında Nitrik Oksit Sentaz Kondroprotektif midir? Ortopedi ve Travmatoloji İstanbul Buluşması 4.’lük ödülü 1 Haziran 2012. Gökçe A, Yılmaz İ, Gökay NS, Gökçe Ç, Tonbul M, Dervişoğlu S.

Nöronal nitrik oksit sentaz ve indüklenebilir nitrik oksit sentaz inhibisyonunun kıkırdak hasarı üzerine olan etkilerinin karşılaştırılması. Ortopedi ve Travmatoloji İstanbul Buluşması 5.’lik ödülü 1 Haziran 2012. Gökay NS, Yılmaz İ, Demiröz AS, Gökçe A, Dervişoğlu S, Tonbul M, Vural Gökay B.

Kemik kırıklarının tedavisinde kullanılacak olan PLGA bazlı biyo bozunan kompozitlerin primer osteoblast kültürlerine etkisi nedir? 11. Türk Spor Yaralanmaları, Artroskopi ve Diz Cerrahisi Kongresi, Veli Lök Teşvik Ödülü, 6 Ekim 2012. Gökçe A, Yılmaz İ, Gökay NS, Bircan R, Dervişoğlu S, Bilgin N.

Uzman Hakkında Yorum Yap

Uzman hakkında henüz bir yorum yapılmamıştır. Uzmana ilk yorumu siz yapın...

Yorum Yazarken…

Şikayet edici, suçlayıcı ve hakaret içerikli ifadeler kullanmayınız.

Başka uzmanları kötüleyip kıyaslamalar yapmayınız.

Özel bilgiler paylaşmayınız.

Bu alandan uzmana soru sormayınız. Soru sormak için Soru Sor butonunu kullanınız.

İzmir Web Tasarım